ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ!!! JOIN US NOW!

ΝΕΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ->(viewforum.php?f=5) ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ !!!

Ελληνικά πέλλετ

Τι άλλο, εκτός από τα εναλλακτικά μας καύσιμα?
Εδώ βάζουμε τιμές, εμπειρίες-απόψεις σχετικά με τα καυσιμα
cosmic
Admin
Has thanked: 249 times
Been thanked: 176 times
Status: Offline

Re: Ελληνικα πελλετ

Postby cosmic » 10 Oct 2015, 12:09

erimitis wrote:Καποιοι θα πουν οτι κανω διαφημιση καποιοι οτι περνω ποσοστα.Εγω το μονο που κανω ειναι να επαινεσω καποιος συμπατριωτες μας και να τους αναδειξω.
Ενας εξ αυτων ειναι και ο Τιμος.
Παρα τα οποια προβληματα αγωνιζεται και το τελικο προιον του ειναι παντα εγγυηνενο.
Θα προσπαθησω να βγαλω μια φωτογραφια το σακουλι του να δειτε ποσο καθαρο ειναι μεσα.
Ελπιζω να του παν ολα καλα και να συνεχισει ετσι δυνατα.
Χρυσαφη περιμενουμε να δουμε το Χρυσαφη-nuggets

Μητσο να μου επιτρεψεις, υπηρχε θεμα με Ελληνικα πελλετ οπότε και το εβαλα εδω!

Καταρχας οφειλω να πω οτι δεν υπαρχει ουδεμια περιπτωση ποσοστων και αλλων μαλ@κισμενων τακτικων στην διαχειριση και στον πυρηνα μελλων του Eco-heating.gr! Αυτο μπορει να επιβεβαιωθει απο την Ελληνική αγορά πελλετ και οχι μονο!

Ο Τιμοθεος ειναι φίλος πανω απ ολα και πραγματι θα χαρω να δω την προσπαθεια του (και την επενδυση του σε τοσο δυσκολους καιρους) να αποδιδει οσο πρεπει! Οφειλω βεβαια να ειμαι αντικειμενικος ως admin, οπότε όλοι μας θα κριθούμε εκ του αποτελέσματος!
Eco-Heating .....everything about energy & heating

erimitis
Τρελαμένος Πελλετοκαύστης
Has thanked: 4 times
Been thanked: 69 times

Postby erimitis » 10 Oct 2015, 13:38

Ο τεο με συμπληρωσε και μεταφορικα αλλα και κυριολεκτικα μιλησε σαν να μιλαγα εγω.
Ευχαριστω Τεο

xrysafis72
Πελλετοκαύστης
Has thanked: 28 times
Been thanked: 30 times

Re: Ελληνικα πελλετ

Postby xrysafis72 » 11 Oct 2015, 00:46

cosmic wrote:
erimitis wrote:Καποιοι θα πουν οτι κανω διαφημιση καποιοι οτι περνω ποσοστα.Εγω το μονο που κανω ειναι να επαινεσω καποιος συμπατριωτες μας και να τους αναδειξω.
Ενας εξ αυτων ειναι και ο Τιμος.
Παρα τα οποια προβληματα αγωνιζεται και το τελικο προιον του ειναι παντα εγγυηνενο.
Θα προσπαθησω να βγαλω μια φωτογραφια το σακουλι του να δειτε ποσο καθαρο ειναι μεσα.
Ελπιζω να του παν ολα καλα και να συνεχισει ετσι δυνατα.
Χρυσαφη περιμενουμε να δουμε το Χρυσαφη-nuggets

Μητσο να μου επιτρεψεις, υπηρχε θεμα με Ελληνικα πελλετ οπότε και το εβαλα εδω!

Καταρχας οφειλω να πω οτι δεν υπαρχει ουδεμια περιπτωση ποσοστων και αλλων μαλ@κισμενων τακτικων στην διαχειριση και στον πυρηνα μελλων του Eco-heating.gr! Αυτο μπορει να επιβεβαιωθει απο την Ελληνική αγορά πελλετ και οχι μονο!

Ο Τιμοθεος ειναι φίλος πανω απ ολα και πραγματι θα χαρω να δω την προσπαθεια του (και την επενδυση του σε τοσο δυσκολους καιρους) να αποδιδει οσο πρεπει! Οφειλω βεβαια να ειμαι αντικειμενικος ως admin, οπότε όλοι μας θα κριθούμε εκ του αποτελέσματος!

οπως προειπε και ο θωδορης ειναι δυσκολος ο καιρος για να μεγαλουργισουμε αλλα πιστευω οτι θα μπορεσουμε ανετα να επιβιωσουμε σαν "χρυσαφης πελλετ"το ονομα δοθηκε μπορει καπου καποτε να πιασετε κανενα τσουβαλακι με την επωνυμια στην ουγια, σαν golden72- nuggets!!!
ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ
Image

erimitis
Τρελαμένος Πελλετοκαύστης
Has thanked: 4 times
Been thanked: 69 times

Postby erimitis » 06 Dec 2015, 14:06

Προχθες φουλαρα το λεβητα.Ανοιγω τα τσουβαλακια του Τιμου και λες αυτο ειναι πελλετ ανοιγω το πιστοποιημενο πιριν εκ βουλγαριας και λες να σας χεσ@.
Την επομενη φορα θα σας βαλω φωτο να δειτε ο ανθρωπος ποσο καθαρο πελλετ βγαζει.
Στεναχωριεμαι πραγματικα που δεν μπορω να αγορασω λογο μεταφορικης.

timkam
Πελλετοκαύστης
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Ελληνικά πέλλετ

Postby timkam » 07 Dec 2015, 19:40

ωραία πράγματα λέτε για μένα και τις προσπάθειές μου. Ευχαριστώ παιδιά! Αύριο θα προσπαθήσω να σπάσω το ρεκόρ παραγωγής μου....1500 κιλά σε 8 ώρες μαζί με επεξεργασία πρώτης ύλης και συσκεύασμα.

vega
Moderator
Has thanked: 8 times
Been thanked: 34 times

Postby vega » 07 Dec 2015, 23:46

Δεν θυμάμαι εάν το έχω ξανααφέρει αλλά μου έκανε μεγάλη περιέργεια η αναφορά ενός φίλου απο την Εξοχή που επισκεύθηκε εκεί μια βιοτεχνία πέλλετ και είδε να ρίχνουν μέσα στην πρώτη ύλη ένα άσπρο υλικό που ήταν σε μεγάλους σάκους. ?????? Τι μπορεί να ήταν ?

xrysafis72
Πελλετοκαύστης
Has thanked: 28 times
Been thanked: 30 times

Postby xrysafis72 » 08 Dec 2015, 01:38

timkam wrote:ωραία πράγματα λέτε για μένα και τις προσπάθειές μου. Ευχαριστώ παιδιά! Αύριο θα προσπαθήσω να σπάσω το ρεκόρ παραγωγής μου....1500 κιλά σε 8 ώρες μαζί με επεξεργασία πρώτης ύλης και συσκεύασμα.

μπραβο φιλε ,αλλα μην την "κυνηγας" τηνπρεσσα γιατι μπορει να εχεις θεματα!!καλυτερα εκει που βγαζει με ηρεμια !!!
ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ
Image

timkam
Πελλετοκαύστης

Postby timkam » 08 Dec 2015, 06:31

vega wrote:Δεν θυμάμαι εάν το έχω ξανααφέρει αλλά μου έκανε μεγάλη περιέργεια η αναφορά ενός φίλου απο την Εξοχή που επισκεύθηκε εκεί μια βιοτεχνία πέλλετ και είδε να ρίχνουν μέσα στην πρώτη ύλη ένα άσπρο υλικό που ήταν σε μεγάλους σάκους. ?????? Τι μπορεί να ήταν ?

υδρασβέστιο....για klinker.

cosmic
Admin
Has thanked: 249 times
Been thanked: 176 times

Postby cosmic » 08 Dec 2015, 10:54

timkam wrote:
vega wrote:Δεν θυμάμαι εάν το έχω ξανααφέρει αλλά μου έκανε μεγάλη περιέργεια η αναφορά ενός φίλου απο την Εξοχή που επισκεύθηκε εκεί μια βιοτεχνία πέλλετ και είδε να ρίχνουν μέσα στην πρώτη ύλη ένα άσπρο υλικό που ήταν σε μεγάλους σάκους. ?????? Τι μπορεί να ήταν ?

υδρασβέστιο....για klinker.

Προσοχή!!! Μόνο κατά την διάρκεια παραγωγής πελλετ!!! Ποτέ ξεχωριστά στο σιλό :lol:
Eco-Heating .....everything about energy & heating

timkam
Πελλετοκαύστης

Postby timkam » 08 Dec 2015, 19:48

xrysafis72 wrote:
timkam wrote:ωραία πράγματα λέτε για μένα και τις προσπάθειές μου. Ευχαριστώ παιδιά! Αύριο θα προσπαθήσω να σπάσω το ρεκόρ παραγωγής μου....1500 κιλά σε 8 ώρες μαζί με επεξεργασία πρώτης ύλης και συσκεύασμα.

μπραβο φιλε ,αλλα μην την "κυνηγας" τηνπρεσσα γιατι μπορει να εχεις θεματα!!καλυτερα εκει που βγαζει με ηρεμια !!!

1250, με το σφυρόμυλο, το στεγνωτήριο, το μίξερ και σάκκιασμα .... πολύ κουραστικό, αλλά έχω ένα μεγάλο χαμόγελο στο πρόσωπό μου απόψε. Μόνο που δεν νιόθω τα πόδια μου! Ευτυχώς έχω λίγη ρακί.

Return to “Pellet - Καυσόξυλα - Mπρικέτες”