ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ!!! JOIN US NOW!

ΝΕΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ->(viewforum.php?f=5) ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ !!!

Βιοτεχνία πέλλετ στην Θεσσαλονίκη

Τι άλλο, εκτός από τα εναλλακτικά μας καύσιμα?
Εδώ βάζουμε τιμές, εμπειρίες-απόψεις σχετικά με τα καυσιμα
cosmic
Admin
Has thanked: 249 times
Been thanked: 176 times
Status: Offline

Re: Βιοτεχνία πέλλετ στην Θεσσαλονίκη

Postby cosmic » 18 Feb 2015, 19:18

Λοιπόν έχω νεότερα σε ότι αφορά τις δοκιμές μου με το πελλετ του Τιμοθεου στον λεβητα μου :

Image

O λέβητας έφαγε τις προηγούμενες μέρες 8 τσουβάλια πέλλετ (συμπεριλαμβανομενου και του προβληματος που ειχα με το ρελε του κοχλια - και που αναγκαστηκα να ταισω με το χερι για να μην παγωσει το σπιτι). Οπως και να εχει δεν εξεταζω την καταναλωση καθώς το μπαφερ ανεβοκατέβασε 2-3 φορες την θερμοκρασια του λόγω του προβήματος παραπανω!

Και σήμερα λοιπόν μετά από 8 τσουβάλια πελλετ ειπα να δω τι υπολειμματα είχαμε στην μπουκα του καυστηρα :

Image

Ελάχιστα υπολλείματα και φυσικά καθόλου πρόβλημα να κάψω άλλα τόσα τσουβάλια, χωρίς καν να καθαρίσω την μπούκα του καυστήρα. Το πέλλετ αποτελείται από οξιά και πευκο χωρίς φλοιό, πολύ καλή θερμογόνος λοιπόν με βαριά - χοντρή στάχτη που δεν λερώνει τα πάντα στον λέβητα παρα εκει μπροστά στην καύση.

Υγ. αυτά που λαμπουν είναι υπολείματα που καίγαν ακόμα, καθώς με το που γύρισα σπίτι είπα να σας κάνω την παραπανω παρουσίαση!

Υγ2. Σύντομα το πέλλετ αυτό θα καεί και από άλλο μέλος του φόρουμ και θα έχουμε και μία δεύτερη άποψη - εικόνα!
Eco-Heating .....everything about energy & heating

erimitis
Τρελαμένος Πελλετοκαύστης
Has thanked: 4 times
Been thanked: 69 times

Postby erimitis » 18 Feb 2015, 20:57

Τεο σε σχεση με το ΒΙΟ ΠΕΛΛΕΤ ποση σταχτη ειχε

erimitis
Τρελαμένος Πελλετοκαύστης
Has thanked: 4 times
Been thanked: 69 times

Postby erimitis » 18 Feb 2015, 21:02

Σήμερα αγαπητοί φίλοι πήγα και γω από την βιοτεχνια του Τιμόθεο είχα την τύχη να γνωρίσω έναν αξιόλογο άνθρωπο πάνω και πανω απο απ' όλα έντιμο.Πάρθηκε δείγμα πέλλετ το οποίο σύντομα θα καψω και θα σας πω τις Εντυπώσεις μου.Σημαντικο για μενα οτι το πλλετ ειναι 1000% Ελληνικο-Σαλονικιο

cosmic
Admin

Postby cosmic » 18 Feb 2015, 21:04

Πολύ λιγότερη Δημητρη!

Βέβαια δεν ξερω τις καλοκαιρινες παρτιδες του bio, αλλά με αυτή που εκαψα εγω ειναι μερα με την νυχτα

fotisBasm
Moderator
Has thanked: 29 times
Been thanked: 45 times

Postby fotisBasm » 18 Feb 2015, 23:03

Τελικα μπορουμε να αγορασουμε καμια 30 σακουλες , και το καλοκαιρακι 4 τονους

timkam
Πελλετοκαύστης
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Postby timkam » 19 Feb 2015, 06:45

Teo, Πού πρέπει να τοποθετήσω την προσφορά για πέλλετ, σε αυτή τη συζήτηση?

cosmic
Admin

Postby cosmic » 19 Feb 2015, 06:48

Γράψε την εδώ ή εδω viewforum.php?f=39

timkam
Πελλετοκαύστης

Postby timkam » 19 Feb 2015, 07:14

H κανονική τιμή λιανικής είναι 240 / τόνο (1050 / kg παλέτας) = 252 / παλέτα. Αυτό περιλαμβάνει τον ΦΠΑ και θα ήθελα να ζητήσω ευγενικά τα μέλη του φόρουμ να μην διαπραγματεύονται μαζί μου για το θέμα του ΦΠΑ.

Για τα μέλη του φόρουμ μπορώ να προσφέρώ την ίδια παλέτα για 232. Αυτό περιλαμβάνει τον ΦΠΑ. Ως εκ τούτου, το κόστος ανά τόνο είναι 180 + ΦΠΑ. Η τιμή αυτή περιλαμβάνει επίσης την επιλογή να αποθηκεύσετε τα πέλλετ σας (δωρεάν) στη Σίνδο. Η μεταφορά από Σίνδου δεν συμπεριλαμβάνεται.

xrysafis72
Πελλετοκαύστης
Has thanked: 28 times
Been thanked: 30 times

Postby xrysafis72 » 19 Feb 2015, 08:27

timkam wrote:H κανονική τιμή λιανικής είναι 240 / τόνο (1050 / kg παλέτας) = 252 / παλέτα. Αυτό περιλαμβάνει τον ΦΠΑ και θα ήθελα να ζητήσω ευγενικά τα μέλη του φόρουμ να μην διαπραγματεύονται μαζί μου για το θέμα του ΦΠΑ.

Για τα μέλη του φόρουμ μπορώ να προσφέρώ την ίδια παλέτα για 232. Αυτό περιλαμβάνει τον ΦΠΑ. Ως εκ τούτου, το κόστος ανά τόνο είναι 180 + ΦΠΑ. Η τιμή αυτή περιλαμβάνει επίσης την επιλογή να αποθηκεύσετε τα πέλλετ σας (δωρεάν) στη Σίνδο. Η μεταφορά από Σίνδου δεν συμπεριλαμβάνεται.

τιμοθεε μην ξεχασης και την πιστοποιηση!!!!!
φτιαξε εναν πινακα στην εισοδο να γραφουν οι φιλοι-πελατες τις εντυπωσης απο το παραγωμενο πελλετ σου(Α1-Α2-Α3,με ανεξιτηλο μαρκαδορο,και ονομα επιθετο τηλεφωνο).μολις υπαρξει χρημα θα επικινωνησω μαζι σου για τον αρραβωνα του μηχανηματος!!!
ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ
Image

timkam
Πελλετοκαύστης

Postby timkam » 19 Feb 2015, 08:38

xrysafis72 wrote:
timkam wrote:H κανονική τιμή λιανικής είναι 240 / τόνο (1050 / kg παλέτας) = 252 / παλέτα. Αυτό περιλαμβάνει τον ΦΠΑ και θα ήθελα να ζητήσω ευγενικά τα μέλη του φόρουμ να μην διαπραγματεύονται μαζί μου για το θέμα του ΦΠΑ.

τιμοθεε μην ξεχασης και την πιστοποιηση!!!!!
φτιαξε εναν πινακα στην εισοδο να γραφουν οι φιλοι-πελατες τις εντυπωσης απο το παραγωμενο πελλετ σου(Α1-Α2-Α3,με ανεξιτηλο μαρκαδορο,και ονομα επιθετο τηλεφωνο).μολις υπαρξει χρημα θα επικινωνησω μαζι σου για τον αρραβωνα του μηχανηματος!!!

Θα πάρω πιστοποίηση μία μέρα. Τηλεφώνησέ μου όταν μπορείς (6979465268) .... Ο Ιωάννης από το Ασβεστοχωρί θέλει να σε ρωτήσει κάτι.

Return to “Pellet - Καυσόξυλα - Mπρικέτες”