ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ!!! JOIN US NOW!

ΝΕΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ->(viewforum.php?f=5) ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ !!!

ΕΡΩΤΗΜΑ ΓΙΑ ΘΕΡΜΑΝΣΗ

Πληροφορίες, γνώμες και θέματα για τις σόμπες Pellet
Αερόθερμες και υδραυλικές
cosmic
Admin
Has thanked: 276 times
Been thanked: 206 times
Status: Offline

Re: ΕΡΩΤΗΜΑ ΓΙΑ ΘΕΡΜΑΝΣΗ

Postby cosmic » 15 Dec 2017, 10:35

εμ τωρα τρως παπα απο καποιον εμπορο οτι θα σε ζεστανει μια αεροθερμη και θα σε καλυψει...

Εγω θα σε ρωτησω το πολυ απλο, με το κλιματιστικο που λες οτι εχεις ζεσταινεται ολο το σπιτι?

- Αν οχι, το ιδιο ετοιμασου να ζησεις και με την αεροθερμη πελλετοσομπα και να εχεις πεταξει τα χρηματα σου..

- Αν ναι, τοτε δουλεψε το κλιματιστικο και κρατα χρηματα για να πας του χρονου στην σωστη αγορα για να γλυτωσεις χρηματα στο μελλον!
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ' όνομά μας
Της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
Τα πάθη μας, τις λύπες, τα δεινά μας άραγε υπήρξαμε ποτε; Στα όνειρα μας!

stergiosbik
Πελλετοκαύστης
Has thanked: 91 times
Been thanked: 65 times

Postby stergiosbik » 15 Dec 2017, 10:57

Aπο την στιγμη που ηδη υπαρχει η εγκατασταση καλοριφερ εγω θα επελεγα να παω στην λυση της υδραυλικης.
Ομοιομορφη θερμανση αλλα και ζεστο νερο χρησης! ;)
Αν οι λογοι που θες να πας στην αεροθερμη ειναι οικονομικοι το καταλαβαινω και το σεβομαι απολυτα.
Αλλα σιγουρα δεν θα εχεις το ιδιο αποτελεσμα.

Vagelis
Πελλετοκαύστης
Has thanked: 165 times
Been thanked: 95 times

Postby Vagelis » 15 Dec 2017, 22:29

σου τα ειπαν και τα παιδια...
για 4-5 κατοσταρικα δαφορά, θα παντρευτεις ενα προϊον που θα ψαχνεις να το πουλησεις μετα το χειμωνα.
ετοιμαζεσαι για μεγαλο λαθος, πιστευω.
Image

sugio
Νέος και ωραίος

Postby sugio » 18 Dec 2017, 12:34

εχετε δικιο να μου λετε ολα αυτα γιατι οπως καταλαβαινω ξερετε περισσοτερα για το θεμα...
απλα εγω ρωτησα ανθρωπους που αγορασαν παραδειγμα μια συγκεκριμενη αεροθερμη πελλετ για το σπιτι τους και ειναι ευχαριστημενοι αρκετα..
εμενα ο χωρος ειναι λιγοτερο απο 65 τ.μ. και γι αυτον το λογο ελεγα να παω σε κατι φτηνοτερο..
εμενα ακομη και το 50αρικο παραπανω αυτη την περιοδο ειναι βουνο...ξερω οτι θα ηταν καλυτερα με συνδεση στα σωματα αλλα αυτες οι τιμες τους ξεφευγουν αρκετα αν θες βεβαια κατι αξιοπιστο να αγορασεις και οχι κατι φτηνο που θα σου βγαλει προβληματα στο μελλον..

sugio
Νέος και ωραίος

Postby sugio » 18 Dec 2017, 12:42

ετσι κι αλλιως απο αυτον που θελω να την αγορασω , το μαγαζι του ειναι διπλα στο σπιτι μου και πολυ γνωστος μου , ειμαι και πελατης του χρονια και εχω κατα καποιο τροπο μια εγγυηση για τυχον προβληματα αν αντιμετωπισω...

Ειχα παει επισης και σε καποιον επισης φιλο και γνωστο αλλα αυτος ηθελε τα χρηματα ..αρζαν κοτε..χαχαχα ολα με την μια.

ο πρωτος οταν του ειπα για ευκολια δεν εφερε αντιρηση και μπορω να την παρω με δοσεις..

ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ οπως σας ειπα ειναι πως ρωτησα ατομα που αγορασαν απ το συγκεκριμενο για το σπιτι τους-που ειναι μεγαλυτερα απ το δικο μου- όσον αφορα την απόδοση της ιδιας σομπας.

ακομη μου ειπε πως βασικο ειναι και το τι πελλετ πρεπει να αγοραζω για να εχω αποδοση ,,,

stergiosbik
Πελλετοκαύστης
Has thanked: 91 times
Been thanked: 65 times

Postby stergiosbik » 18 Dec 2017, 23:26

Τοτε προχωρα!
Τα πραγματα ειναι αυτα που ειναι και δεν αλλαζουν.
Αφου το μπατζετ δεν αλλαζει κανε την κινηση σου και οπου μπορουμε να βοηθησουμε ειμαστε εδω.

sugio
Νέος και ωραίος

Postby sugio » 19 Dec 2017, 07:17

να ειστε καλα παιδια για την βοηθεια...εαν υποτεθει και κανω την αγορα , θα σας ενημερωσω για το τι παιζει..

καλες γιορτες και καλη χρονια με υγεια ευχομαι σε ολους

:D

Return to “Σόμπες pellet”