ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ!!! JOIN US NOW!

ΝΕΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ->(viewforum.php?f=5) ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ !!!

Επένδυση τοιχων με ευκαμπτα τεχνητα πετρωματα

Το είδες και το γούσταρες στο ίντερνετ?
Ε, τι καθεσαι? Δειξτο μας!
stergiosbik
Πελλετοκαύστης
Has thanked: 60 times
Been thanked: 47 times
Status: Offline

Re: Επένδυση τοιχων με ευκαμπτα τεχνητα πετρωματα

Postby stergiosbik » 23 Feb 2015, 10:13

Λευτερη γιατι δεν κανεις μια δοκιμη σε εναν μικρο τοιχο και αν μεινεις ευχαριστημενος προχωρας και στους υπολοιπους.

lefteris
Νέος και ωραίος
Has thanked: 7 times
Been thanked: 8 times

Postby lefteris » 23 Feb 2015, 13:20

Οι δοκιμές είναι ευκολο να γίνουν.
Τα ασφαλή συμπεράσματα είναι δύσκολα ...και πως το εννοώ...
Αν ήταν να δοκιμάσω τώρα, θα το έβλεπα το θέμα της αντοχής (για τα δικά μου στανταρ) σε 5-10 χρόνια για να πω αν θα ήταν καλή επένδυση ή όχι. Οι δοκιμές σε εργαστήρια με ελεγχόμενες συνθήκες με συμπίεση του χρόνου (καύσωνες-χιονια βροχές) και το αποτέλεσμα (αντοχή υλικού -χρωμάτων-αρμών-κ.α.) θα με έπειθαν καλύτερα.
Τέλος του επόμενου μήνα θα βρεθώ στην ανατολική αττική και θα κάνω επίσκεψη και στο εργοστάσιο-εκθεση και υπόσχομαι να αναφέρω μέσω του θέματος περισσότερα.
https://www.youtube.com/watch?v=COpvLbAW6vI
Σκέφτομαι κάτι σε απόχρωση όπως στο 21:30

stergiosbik
Πελλετοκαύστης
Has thanked: 60 times
Been thanked: 47 times

Postby stergiosbik » 23 Feb 2015, 13:37

Δεν εννοουσα να δεις την μακροζωια του υλικου ρε Λευτερη.Εννοουσα να δεις πως εφαρμοζει,πως "δειχνει" και κυριως πως "ειναι" οταν το πιασεις στα χερια σου.Θεωρω οτι πιανοντας το,ενας ανθρωπος που κοβει το μυαλο του,μπορει να καταλαβει αρκετα πραγματα.

erimitis
Τρελαμένος Πελλετοκαύστης
Has thanked: 4 times
Been thanked: 70 times

Postby erimitis » 23 Feb 2015, 14:36

Το παραπάνω υλικό είναι μόνο διακόσμηση ή μπορεί να εφαρμοστεί και σαν θερμομόνωση σε ένα κτίριο

akapsali
Νέος και ωραίος
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Postby akapsali » 15 Mar 2015, 09:24

alexioan wrote:fotisbasm κοστίζει περίπου 15-16 ευρώ η συσκευασία(που είναι 5τ.μ) και σου δίνουν μαζί και την κόλλα που θα χρειαστείς.Είναι γενικότερα μια οικονομική λύση. Φαντάζομαι βέβαια πωσ στην αγορά θα παίζουν οι τιμές αλλά εγώ όσο εψαξα δε είχε μεγάλες αποκλείσις. Αν μπορώ να βοηθήσω με πληροφορίες, πείτε μου. :)

καλημέρα

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις απο που το αγορασες με αυτές τις τιμές (15-16 ευρώ η συσκευασία(που είναι 5τ.μ) ) εδω που ρωτησα (γιαννενα) αλλά και στο ιντερνετ πουτ εψαξα η τιμες ειναι ~15 € / τμ

giannisthanasis
Νέος και ωραίος

Postby giannisthanasis » 29 Sep 2017, 14:51

τι τιμές παίζουν στην αγορά ανα μέτρο... έχω δει αυτό το προϊόν https://www.lithodomin.gr/product/petres-dapedou/ ακανόνιστες πλάκες δηλαδή αλλά ούτε το site τις αναγράφει... Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

cosmic
Admin
Has thanked: 251 times
Been thanked: 178 times

Postby cosmic » 29 Sep 2017, 15:04

giannisthanasis wrote:τι τιμές παίζουν στην αγορά ανα μέτρο... έχω δει αυτό το προϊόν https://www.lithodomin.gr/product/petres-dapedou/ ακανόνιστες πλάκες δηλαδή αλλά ούτε το site τις αναγράφει... Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Αυτα που μας διχνεις δεν ειναι τεχνητα πετρωματα, αλλα φυσικά - οι τιμές δεν ειναι στανταρ, πανε αναλογως με την πετρα, την περιοχή αλλά και τα μέτρα που θα χρειαστεί κανεις!
Το ύψος του ανθρώπου ξεκινάει από τα πόδια
και φτάνει μέχρι το κεφάλι.
Από εκεί και πάνω ξεκινάει το ανάστημά του.

Return to “DIY videos & κατασκευές στο διαδίκτυο”